Занимливости

„Фатен во кревет со друга“: Шакира и фудбалерот Пике се разделуваат

Еден од најпознатите парови во светскиот фудбал – Жерар Пике и пејачката Шакира најверојатно ќе се разделат. Ова на 4 јуни го објави самата колумбиска поп пејачка. 

„Со жалење потврдивме дека се разделуваме. За доброто на нашите деца, кои се наш најголем приоритет, бараме да се почитува приватноста. Ви благодариме за разбирањето “, ја пренесе агенцијата EFE во нејзината изјава. 

Забележете дека Шакира и Пике отсекогаш биле примерен пар. Пејачката мораше неколку пати да ја жртвува кариерата за доброто на својот љубовник, а тој, пак, направи се што е можно за да стигне до финалето на Светското првенство со својот тим и да се сретне со својата поп ѕвезда. 

Се појави неколку секунди во видеото и се памети цел живот

Љубовната приказна на една пејачка и еден фудбалер датира од 2010 година. Ѕвездите се запознале додека го снимале спотот за „Вака вака“ на Шакира, кој стана официјална химна на Светското првенство во Јужна Африка во 2010 година. 

Пике се појави во видеото само неколку секунди, но успеа да остане запаметен од поп дивата. Помеѓу снимањето, Пике собра храброст да ја праша Шакира за нејзиниот телефонски број. 

Во исто време и двете ѕвезди тогаш беа во врска – пејачката се состануваше со Антонио де ла Руа, синот на поранешниот претседател на Аргентина, а Пике и се додворуваше на актерката Нурија Томас. Но, и покрај ова, Шакира и фудбалерот отидоа на состаноци тајно од сите, кои започнаа во Јужна Африка. 

Таа пристигна во земјата пред репрезентацијата на Шпанија и Пике реши да и испрати СМС во кој ја праша за времето во Јужна Африка. Наместо сув одговор, пејачката испрати детален опис како се менува температурата во градот. 

Но, поради згуснатиот распоред, ѕвездите не можеа да се состанат во текот на првенството. Единственото потенцијално место беше финалето на Светското првенство. 

„Можевме да се сретнеме само на крајот од првенството, кога таа имаше закажан настап. Тогаш и реков дека ако за нов состанок треба да стигнеме до финалето, тогаш ќе го направам тоа “, сподели фудбалерот. 

Како резултат на тоа, Шпанија се проби во финалето и ја победи Холандија, благодарение на што сепак се одржа долгоочекуваниот состанок. После тоа Шакира изјави дека Жерар е љубовта на нејзиниот живот. 

„Никогаш нема да заборавам како ја запознав љубовта на мојот живот за време на Светското првенство. Жерар рече дека ќе стигне до финалето за повторно да ме види, и го направи тоа. Тој е човек кој го држи зборот “, изјави мега поп ѕвездата. 

Децата и неподготвеноста на Шакира да се омажи

Врската помеѓу Пике и Шакира трае околу 12 години. За тоа време, парот доби два сина – Милан и Саша. Но, кога се појави прашањето за брак, пејачката призна дека сè уште не е подготвена за такво нешто. 

„Да ја кажам вистината, бракот ме плаши по ѓаволите. Не сакам Жерар да ме гледа како своја сопруга. Сакам тој да ме гледа како негова девојка, љубовница, мало забрането овошје, знаеш? Сакам да го задржам на прсти.Сакам, да мисли дека се е можно во зависност од однесувањето.Веќе го имаме најважното – нашата заедница, љубовта еден кон друг и децата.Бракот нема да го смени ова.Но ако некогаш се омажам , тогаш дефинитивно тоа ќе биде за Жерар“ , – објасни таа. 

И покрај ова, парот редовно објавуваше заеднички фотографии на социјалните мрежи, изјави за печатот за силната љубов еден кон друг. Милан и Саша кои се родија во 2012 и 2014 година само ја зацврстија врската на ѕвездите. 

„Кога загубивме со 3-0 од Баерн во полуфиналето на Лигата на шампионите, бев многу вознемирен. Беше страшен натпревар. Но, кога дојдов дома и го видов Милан, заборавив на сите неуспеси “, се сеќава Пике. 

„Го фати во кревет со друга“

Првите гласини за разделбата на пејачката и фудбалерот почнаа да се појавуваат во 2017 година. Сепак, информацијата не беше потврдена – ѕвездите не ги коментираа гласините и продолжија да поставуваат среќни семејни фотографии. 

Нов наплив на наводи за прељуба се случи во јуни 2022 година. Според шпанскиот весник „Ел Периодико“, Шакира дошла дома и го видела својот сакан во кревет со друга девојка. После тоа, како што истакнува изданието, Пике морал да замине во својот поранешен стан. 

Покрај тоа, фудбалерот беше забележан повеќе од еднаш со играчот од средниот ред на Барселона, Рика Пуиг во ноќните клубови. Заедно со спортистите се забавувале и млади непознати девојки. 

„Пике излегуваше со 20-годишна русокоса студентка, поради што мораше да се пресели во посебен стан. Кога Шакира дозна за овие тајни состаноци, таа збесна “, пишува весникот. 

Исто така, некои западни медиуми пишуваа дека Пике наводно се среќава со мајка на млад играч од средниот ред на каталонскиот клуб, Чави. На списокот на потенцијални љубовници на фудбалерот се најде и познатата навивачка на Барселона Сузи Кортез, која е сопственичка на наградата Мис Бум Бум.

Слушателите за ова ги предупреди и неодамна објавената песна на пејачката. Во неа Шакира навести разделување.

„Не ми зборувај за каење. Звучи искрено, но лажеш, добро те познавам “, се вели во текстот. 

 

Related posts

Leave a Comment