Свет

Фокс њуз: Бајден ги уништи САД за само две години на власт

Политичкиот коментатор на Фокс њуз, Лиза Бут, изјави дека американскиот претседател Џо Бајден успеал да ја уништи Америка за само две години.

„На што ќе трча? На крајот на краиштата, за две години уништи сè. Границите ни се ширум отворени, инфлацијата достигнува највисоко ниво во последните 40 години, а цените на бензините достигнуваат рекорди. Ја уништи земјата во рекордно време. “ ја коментираше водечката можност за номинација на Бајден за втор мандат.

Според Бут, Демократската партија на САД ќе биде поразена на среднорочните избори во ноември и ќе го „изгаси“ Бајден. Бут, исто така, истакна дека номинацијата за втор мандат е повеќе желба на сопругата на претседателот, Џил. Бут рече дека е сурово да се турка Бајден да го стори тоа.

Џил Бајден претходно ја поддржа намерата на нејзиниот сопруг да се кандидира по втор пат. Пред ова, водителот на каналот Фокс њуз, Шон Ханити изјави дека Џо Бајден не носи одлуки сам, следејќи нечии наредби. Тој, исто така, ги доведе во прашање неговите когнитивни способности.

Related posts

Leave a Comment