Свет

Хилари Клинтон ги повика русите да му извршат пуч на Путин(ВИДЕО)

Поразената кандидатка на Демократската партија во САД на претседателските избори во 2016 година, Хилари Клинтон денеска повика на државен удар во Русија.

Клинтон рече дека оние од потесниот круг на Путин треба да направат „нешто во корист на сопствената земја“.

-Тие треба да дејствуваат за доброто на Русија. Треба да го спречат! – нагласи Хилари Клинтон.

 

 

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!