Свет

Центар за распоредување на странски платеници во близина на Одеса уништен со ракетен напад(ВИДЕО)

Војската на Руската Федерација ја уништи точката на распоредување на странски платеници во областа Дачној во областа Одеса. Беше погодена со проектил. Ова го соопшти официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана Игор Конашенков. 

„Во областа Дачној во областа Одеса, како резултат на ракетен напад, беше уништена точката на распоредување на странски платеници “, се вели во извештајот.

Исто така, високопрецизни ракети од воздух погодија артилериски тренинг центар во регионот Суми , каде странски инструктори ја обучуваа украинската војска.

Вкупно, во текот на изминатиот ден, беа погодени 27 области на концентрација на жива сила на Вооружените сили на Украина, вклучително и две командни пунктови.

 

Related posts

Leave a Comment