Свет

Четири лица загинаа во пукање во Бруклин

ČETVORO MRTVIH, TROJE RANJENIH U PUCNJAVI U BRUKLINU! (VIDEO)

Четири лица загинаа, а тројца се повредени во пукањето што се случи во Бруклин, соопшти полицијата во Њујорк.

Пукањето се случило во седум часот по полноќ по локално време на 74 авенија во Виксвил, која граничи со Бруклин, пренесува АП.

Двајца мажи и една жена беа повредени, но раните не беа фатални.

Адресата каде што се случи пукањето припаѓа на социјален клуб, но полицијата не беше во можност да го опише видот на зградата каде се случи.

Како што рекоа, досега никој не е уапсен.

Related posts

Leave a Comment