Тенис

Ѓоковиќ тренираше пред почетокот на АТП 500 во Токио (ВИДЕО)

 

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, тренираше пред Мастерсот на АТП 500 во Токио, што се одржува од 30 септември до 6 октомври.

Српскиот репрезентативец за прв пат во кариерата ќе игра во главниот град на Јапонија, а негов ривал на стартот на турнирот ќе му биде австралиецот Алексеј Попирин, во вторник наутро по централно европско време.

Ѓоковиќ од УС Опен и предавањето на мечот на Стан Вавринка во осмина финалето не играше, а се чини дека нема да има поголеми проблеми со рамото.

Related posts

Leave a Comment