Занимливости

Јутјуб го блокираше каналот на руските пранкери Вован и Лексус кои го насамарија Заев

Two Russian comedians prank North Macedonia’s PM Zaev

 

Администрацијата на Јутјуб реши да го блокира каналот на руските шегобијци Вован и Лексус (во реалноста, имињата се Владимир Кузњецов и Алексеј Столјаров). Причината беше кршење на нормите на заедницата.

Шегаџиите тврдат дека успеале да одржат видео повик со Валас на 17 март додека се претставувале за украинскиот премиер Денис Шмихал. Тие објавија осум клипови од разговорот, кои вклучуваат дискусија за статусот на Украина во НАТО, снабдувањето со оружје и учеството на странски платеници во конфликтот, како и можноста Киев да набави нуклеарно оружје.

На 17 март, Пател твитна дека и таа била измамена. На 25 март, шегаџиите објавија снимка на која ја мамат Пател во видео повик. Повторно претставувајќи се како Шмихал, должникот ја праша министерката дали семејствата во Обединетото Кралство ќе се чувствуваат сигурни доколку дозволат внатре украински националисти и неонацисти, на што Пател рече тие дека не се.

Да потсетиме во 2019 година Вован и Лексус објавија телефонски разговори со Зоран Заев, преставувајќи му се како тогашниот претседател на Украина, Петро Порошенко

Related posts

Leave a Comment