Month : August 2019

Свет

Протестот во Хонг Конг кој прерасна во судир на полицијата и демонстрантите масло на Методистичката црква од САД

админ
Полицијата употреби солзавец и водени топови откако демонстрантите фрлаа молотови коктели и цигли кон полициските барикади. Полицијата во Хонг Конг  употреби солзавец и водени топови...
Македонија

Алијансата на Албанците го поздрави назначувањето на Палмер

админ
  Алијансата на Албанците на Зијадин Села го поздрави назначувањето на заменик-помошник секретар Метју Палмер за специјален претставник за Западен Балкан на државниот секретар Мајк Помпео....
Политика Регион

Идниот шеф на европската дипломатија го бојкотираше состанокот во Хелсинки поради поканата на Приштина

админ
  Шпанскиот министер за надворешни работи Јозеф Борел, кој истовремено е иден шеф за надворешна политика и безбедност на ЕУ , го бојкотираше состанокот на...
Политика Регион

Метју Палмер е назначен за специјален претставник на САД за Западен Балкан

админ
  Американскиот државен секретар Мајк Помпео го назначи заменикот помошник-секретар Метју Палмер за свој специјален претставник за Западен Балкан, кој ќе ги предводи напорите на...
Свет

Матео Салвини : 100 полтрони мислат да го држат поголемиот дел од Италијанците во заложништво, пресудата на гласачите на крајот доаѓа! (Видео )

админ
  Во френетична атмосфера во штабот на партијата Лига на Матео Салвини ,вечерва тој им се обрати на своите членови и симпатизери како и на...
Македонија

Затуроска: Нина Ангеловска е сопственик на фирмата Декодикс ДОО, добитник на грант од 20 милиони денари од Фондот за иновации

админ
  Нина Ангеловска, канидатката за министер за финансии, е сопственик на фирмата Декодикс ДОО која е добитник на грант од 20 милиони денари од Фондот...
Македонија

Ѓорчев ја праша Ангеловска дали на вработените во „Групер“ им дава 200 евра плата на рака

админ
  Пратеникот Влатко Ѓорчев денеска во Собранието побара од предложената министерка за финансии Нина Ангеловска да одговори дали на своите вработени им давала минимални плати...
Свет

ЕВРОПСКА МИГРАНТНА НАВАЛА : Најмалку 155 мигранти ја минаа границата на шпанската енклава (ФОТО, ВИДЕО)

админ
  Најмалку 155 мигранти од субсахарска Африка успеаја да се пробијат во шпанската енклава Сеута, откако се искачија на оградата или ја преминаа границата од...
Регион

(ВИДЕО) ХАОС ВО БЕЛГРАД: Мигрантите напаѓаат возач на автобус, најавуваат сечење глави во Србија!

админ
  Нападот на плоштадот Сава, na почетната постојка од линијата 860, беше снимен во четвртокот вечерта кога група мигранти се обиделе да се качат во...