Month : January 2020

Свет

Кремлин ги отфрли обвинувањата на Ердоган : Ние ги исполнуваме сите наши обврски во Сирија

админ
Портпаролот на Кремлин, Дмитриј Песков, ги отфрли обвинувањата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека Русија не ги почитува договорите во врска со Сирија, велејќи...
Здравје Свет

Нов антивирусен спреј веќе на широко се користи во Шангај : Може да спречи коронавирус во рана фаза

админ
Се очекува наскоро да добие лиценца за масовно производство Новиот антивирусен спреј е воведен во одделот за итни случаи на Клиничкиот центар во Шангај и...
Колумни

ВИОЛЕТА ПЕТКОВСКА ЧЛЕН НА ИО РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ПАНДОВ САМО ГО ПОТВРДИ ОНА ШТО ВЕЌЕ ОДДАМНА СИТЕ ГО ЗНАЕВМЕ ДЕКА ДПНЕ НЕМА ДА ГО ПОНИШТИ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР!

админ
  Врти сучи, излегува дека Заев и добро направи што ја избриша и продаде Македонија! По констатацијата на врхушката на вмровци дека никој нема да...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Замислете да сте во кожата на Македонците, ве бришат, а целиот свет е соучесник…

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права на македонците од Канада,Бил Николов, се обрати до организацијата за човекови права ,,Human Rights Watch” и ги...
ФБ Статуси

Владимир Карапетров : Значи Лдпмне и да дојде на власт и да има 2/3 мнозинство нема да го поништи Преспанскиот договор.

админ
Значи Лдпмне и да дојде на власт и да има 2/3 мнозинство нема да го поништи Преспанскиот договор. Уште една нивна лага пукна како меур...
ХРОНИКА

Загина легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски Буштур

админ
  Синоќа во тешка сообраќајна несреќа загина македонската кошаркарска икона, Благоја Георгиевски Буштур. Со сребрен медал од Олимпијада и Европско кошаркарско првенство, тој беше еден од...
Здравје

Научници открија антитело што може да го неутрализира коронавирусот

админ
Ова откритие, според научниците, дава надеж дека соединението CR3022, комбинирано со други антитела што можат да се врзат со новиот коронавирус, би овозможиле да се...