Month : February 2020

Традиција

КСАНТИКА-Немојте да заборавите на Први Март на вашите дечиња да им врзете по една црвенобела испреплетена нитка, (мартинка)

админ
КСАНТИКА-Немојте да заборавите на  Први Март на вашите дечиња да им врзете по една црвенобела испреплетена нитка, (мартинка) која ќе им даде благослов за здравје,...
Занимливости

(ВИДЕО) Сираче со солзи во очите, го замоли Путин да го врати кај неговата баба

админ
Момче од дом за деца без родители му пристапило на рускиот претседател Владимир Путин во московскиот забавен парк „Остров од соништата“ Тоа се пожалило дека...
Македонија

Љубомир Цуцуловски до ДПМНЕ : Партиите и политичарите постојат за народот а не обратно

админ
КОГА ЕДНАШ…?  Кога еднаш македонските партии и политичари ќе разберат дека народот не постои да дава подршка на одредена партија или да поткрепува можен премиер,...
ФБ Статуси

БИЛЈАНА ВАНКОВСКА : Простете, ама не ве фаќа по малку срам што протестирате дури сега?!?

админ
Универзитетската професорка Билјана Ванковка упати критика до најголемата опозициска партија, ВмРО ДПСНЕ за нивниот денешен протест : Простете, ама не ве фаќа по малку срам...
Колумни

Мишко Ливрински : Че Си Лежите! Идат Времиња и Некорумпирани Сили Кои и Навистина Ќе Ве Легнат

админ
Че си лежите, често спомнувана реченица за време на шарената револуција како закана за противникот кој тогаш требаше да се симне од власта. И сега...