Month : February 2020

Занимливости

(ФОТО) БОСА И СО ХИЏАБ ВО ЏАМИЈА : Фотографии од Иванка Трамп предзвикаа бура на социјалните мрежи

админ
Иванка Трамп присуствуваше на Светскиот женски форум во Дубаи во саботата каде што се сретна и со принцот Мохамед бин Зајед ал Нахјан. Ќерката на...
Регион

Бугарскиот претседател го обвини премиерот за шпионирање на владата

Modesty
Бугарскиот претседател Румен Радев ја коментираше изјавата на премиерот Бојко Борисов дека бил прислушуван во тоалетот. Тој смета дека Борисов се обидува да го убеди дека...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Можеби треба да се кандидирам за премиер и да им покажам на политичарите КАКО СЕ БРАНИ МАКЕДОНИЈА

админ
Можеби треба да се кандидирам за премиер и да им покажам на политичарите КАКО СЕ БРАНИ МАКЕДОНИЈА Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права...
Свет

Силите на сириската влада преземаа контрола над 28 населени места западно и северно од Алепо

админ
Жителите на Алепо излегоа на улиците да го поздрават ослободувањето на овие населби МОСКВА 16 февруари. Сириските владини трупи ја презедоа контролата врз 28 населби...
Свет

Америка дава една милијарда долари за Иницијативата „Три мориња“

админ
Минхен – САД ќе обезбедат 1 милијарда американски долари за иницијативата „Три мориња“, рече државниот секретар Мајк Помпео, осврнувајќи се на проектот во кој учествува...
ХРОНИКА

1.200 џихадисти се враќаат на Балканот : Исламската држава највеќе борци регрутирала од Косово, Албанија и Македонија

админ
Повеќе од 1.200 борци биле регрутирани од терористичката Исламска држава во Западен Балкан, а повеќето од нив сега се враќаат во своите земји по пропаѓањето...
Свет

Кандидатот на Макрон за градоначалник на Париз се откажа од кандидатурата поради секс скандал

админ
По серијата штрајкови, францускиот претседател Емануел Макрон се соочува со нов проблем, пренесува Вијести.ба. Кандидатот на неговата партија РЕМ за градоначалник на Париз, Бенџамин Гривеа,...