Month : April 2020

Мистерии

КАКО РОКФЕЛЕРИ ЈА ЗАПОЧНАЛЕ ФАРМАЦЕВСКАТА ИНКВИЗИЦИЈА И НИВНАТА ПОВРЗАНОСТ СО ЛАБОРАТОРИЈАТА ВО ВУХАН

админ
ДЕМОНИТЕ ВО ФИЛАНТРОПСКА КОЖА И ВОЈНАТА ПРОТИВ ПРИРОДНИТЕ ЛЕКОВИ? Постојат луѓе што сеуште немаат појма во кој свет живеат и секако би ве гледале како...
Свет

ТРАМП : „Кина е подготвена да направи се за да ги загубaм изборите“

админ
Во понеделникот Трамп изјави дека Кина можела да го запре коронавирусот пред да се рашири во светот и рече дека неговата администрација спроведува сериозни истраги...
Свет

ИТАЛИЈАНСКА ПРАТЕНИЧКА : ЕДЕН ДЕН МНОГУ СКОРО, ЌЕ МОРА ДА ОБЈАСНИТЕ ЗОШТО ЈА ЖРТВУВАВТЕ ИТАЛИЈА НА ОЛТАРОТ НА ГЛОБАЛИСТИТЕ(ВИДЕО)

админ
Шпионирани, потчинети, третирани како криминалци од страна на власта која за два месеци ни ги уништи основните, природните и уставните права. Парламентот е заменет со...
Свет

Почина големиот Мајстор на Малтешкиот Ред, Џакомо Дал Торе

админ
Суверениот Малтешки витешки ред во средата објави дека на 75-годишна возраст починал големиот Мајстор, Џакомо Дала Торе дел Темпио ди Сангуинето. Дала Торе почина „неколку...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : РОДНИНИТЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТИЕ ШТО ГО ПОДДРЖАА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА СЕ ОТКАЖАА ОД НИВ

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и безкомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во своето најнов твит...
Мистерии

ЗОШТО НАУКАТА ГО ОДСТРАНИЛА “ЕТЕРОТ” ОД ПРВАТА ТАБЛИЦА НА МЕНДЕЛЕЕВИОТ СИСТЕМ?

админ
Многумина слушнале за Дмитриј Иванович Менделеев и неговото откритие во XIX век (1869) „периодичен закон кој ги менува својствата на хемиските елементи по групи и...