Month : March 2021

Здравје

Канада ја ограничува употребата на вакцината на Астразенека поради небезбедност

админ
Советодавното тело за имунизација на Канада се подготвува да испрати препорака вакцината на компанијата АстраЗенека да не се користи за имунизација на помлади од 55...
Свет

(ВИДЕО)Израелка го предупредува светот што навистина се случува во Израел со вакцините: „Ние сме затвореници во нашата земја! Утре, ќе биде во ВАШАТА земја! “

админ
Една млада жена во Израел го предупредува светот дека луѓето во Израел(вклучително и бремените жени) во суштина се принудени да примат вакцина во спротивно тие...
Реакции

Фашизам на дело: ХЕРА, Хелсиншки комитет и „Маргини“ агресивно и се закануваат на слободата на говорот и имање на поинаков став

админ
Дрско, агресивно и безобразно, здруженијата Хера, Хелсиншки комитет и Маргини во хајка против здрушението Од Нас за Нас, за наводно поттикнување омраза и дискриминација врз...
Соопштенија

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: ЌЕ СТОРИМЕ СЕ ШТО Е ВО НАША МОЌ, ОДРОДНИЦИТЕ ДА ОДГОВАРААТ ПРЕД ЛИЦЕТО НА ПРАВДАТА!

админ
СООПШТЕНИЕ: Почитувани, РОДИНА МАКЕДОНИЈА Ве информира и Ви ветува, дека ќе стори сѐ што е во нејзина моќ, одродниците да одговараат пред лицето на правдата!...
Став

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: БОЈКОТИРАМ ФАЛСИФИКАТ, ЕТНОЦИД И ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА!

админ
БОЈКОТИРАМ ФАЛСИФИКАТ, ЕТНОЦИД И ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА! Почитувани Македонци (по род, државјанство и самоопределба), Слободно бојкотирајте го фалсификатот! Приклучете се кон општата и сѐ македонска...
Анкета

Анкета: Дали би се попишале на престојниот крајно сомнителен попис?

админ
Анкета во која сакаме да го истражиме ставот на граѓаните околу престојниот попис кој се организира под крајно сомнителна методологија која навестува политички мотивиран попис...
Колумни

Лиле Прочкова: Граѓаните ни се лечат преку средства собрани од СМС пораки, а ФЗО одобрува пари за промена на полот

админ
Денот како по обичај ми започна со моето омилено смути, по што следуваше брз преглед низ екранот од мобилниот во потрага по најнови вести Прво...