Month : April 2021

Свет

КАКО УКРАИНА ЌЕ ЈА ВОВЛЕЧЕ РУСИЈА ВО ВОЈНА: Патрушев објасни што се случува зад сцената на воените вежби и западната поддршка

админ
За да започнат воени акции против Крим, Украинците можат да организираат провокација, изјави секретарот на Рускиот совет за безбедност, Николај Патрушев, пишува РИА Новости. Говорејќи...
Свет

Данска целосно ја прекинува вакцинацијата со AstraZeneca поради опасност од згрудчување на крвта

админ
Данска целосно ќе престане да ја користи вакцината AstraZeneca против Ковид-19 поради можна поврзаност меѓу таа вакцина и формирање на згрутчување на крвта, пишуваат денес...
Свет

Русија ги повикува членките на ОБСЕ да го принудат Киев да се откаже од плановите за „крвава и самоубиствена авантура“ во Донбас

админ
Земјите-членки на ОБСЕ треба да го принудат Киев да се откаже од плановите за „крвава и самоубиствена авантура“ во Донбас, изјави советникот на руската делегација...
Свет

Здрав 27-годишен доктор од Чикаго, починал од втората доза на вакцината против КОВИД

админ
Илјадници смртни случаи во САД сега се регистрирани по инјектирање на една од експерименталните, не-одобрени од ФДА  КОВИД вакцини, откако им беа дадени овластувања за...
Колумни

Милена Николиќ Симоновска: “Пандемија како изговор за депопулација и дехуманизација”

админ
  Меѓу докторската фела на светско ниво постои еден доктор/научник кој буквално ги разобличи за т.н пандемија и за т.н Ковид. Ројтерс и слични на...
Свет

Чипирањето ни чука на врата: Пентагон најави Анти-Ковид микрочип кој ќе се имплантира под кожата на луѓето

админ
Тимот на Американската агенција за напредни истражувачки проекти во одбраната (ДАРПА), кој е директно подреден на раководството на Министерството за одбрана на САД, откри неколку...
Колумни

Милена Николиќ Симоновска: Зошто Култот кој господари со светот е толку анти – човечки?

админ
Ако сакаме да го разбереме култот кој господари со светот, мора да се вратиме многу назад. Антички Сумер, Египет, Вавилон и други делови од светот...
Свет

Украина предизвикува конфликт и се обидува да се скрие зад грбот на чичко Сем. „ОДГОВОРОТ НА РУСИЈА ЌЕ БИДЕ ЖЕСТОК!“

админ
РУСКИОТ политички и воен експерт Франц Клинцевич реагираше на изјавата на Киев за гаранциите за поддршка на САД во можниот вооружен конфликт меѓу Украина и...