Топ Вести

30 уапсени на протестите во Париз

Над 30 уапсени на протестите во Париз, против „жолтите елеци“ ангажирана и војската


Полицијата фрлила солзавец кон демонстрантите во близина на булеварот Стразбур и железничките станици во северниот и источниот дел на Париз, пренесе агенцијата „Ројтерс“.


До конфликтни ситуации дошло и во градот Лил во северниот дел на државата, како и во Тулуз и Монпелје на југ.

Related posts

Leave a Comment