Category : Анализа

Анализа Свет

Казакстан, крајот на про западните шарени револуции!

админ
  Тоа што се случи во Казахстан се повеќе наликува на американско-турско-британско-израелски обид за државен удар драматично сопрен од нивните евроазиски противници, пишува Пепе Ескобар...
Анализа

Живееме во првиот вистински глобално-хегемонистички идеолошки систем во историјата на човештвото.

админ
Крајната цел на секој тоталитарен систем е да воспостави целосна контрола врз општеството и врз секоја индивидуа со цел да се постигне идеолошка униформност и...
Анализа

Владимир Трајковски: Како администрацијата на Трамп го подготвуваше крајот на светот

админ
Како, за мандат од четири години, администрацијата на Трамп, предводена од неоконсите Пенс и Помпео, неколку пати го доведуваа светот на работ на нуклеарна војна....
Анализа

ДАРКО ТОДОРОВСКИ : ТРАНСАТЛАНТСКОТО ПАРТНЕРСТВО ЈА ОГРАНИЧУВА ФР ГЕРМАНИЈА

админ
Франко Маас, миистерот за надворешни работи на ФР Германија ги нарече германско-американските односи „комплицирани“ и, според потпретседателот на германскиот огранок на Фондацијата „Маршал“, Томас Клин-Брокхоф,...
Анализа

Експерти : „На светот после КОВИД-19 му е потребна соработка, а не санкции“

админ
  Среде пандемијата на КОВИД-19, од 15-ти до 19-ти јуни се одржа голем Меѓународен онлајн самит „КОВИД-19 Глобални предизвици“.. За време на самитот, водечки економисти,...
Анализа

РОТШИЛД : ДОНАЛД ТРАМП СЕ ЗАКАНУВА ДА ГО УНИШТИ, НОВИОТ СВЕТСКИ ПОРЕДОК, ЗАСЕКОГАШ

админ
Не можеjќи да разберат , зошто претседателот Трамп е избран на функциjата, Ротшилдови го искористиjа мегафонот на своите глобалистички СМИ, за да обjават дека претседателот...
Анализа

Драган Стоиловски : Чистењето на троскотот е во полна фаза во САД и последиците се чувствуваат веќе во Украина, Италија,Проблемот во нашиот случај е што и двете политички парламентарни опоненти се во скутот на тој ист троскот што сега се корне од земја

админ
Конечната разврска меѓу суверенистичката и глобалистичка стратегија е во полн замав што последиците ќе ги чувствуваме наскоро и кај нас. Зависи само од политичката номенклатура...
Анализа

ЕКСКЛУЗИВНО: ПУТИН И РУСИЈА СЕ ИЗМАМЕНИ ОД РУСКИТЕ МЕДИУМИ И ПЕТТАТА КОЛОНА

админ
Конечно признание дека нешто е труло во државата Данска(во случајов Русија), доаѓа од порталот Логично, кој речиси до вчера ги бранеше ставовите на СЗО и...