Category : Здравје

ЗдравјеПсихологија

Дисковите и пршлените најмногу страдаат поради ПСИХАТА: Познат доктор даде објаснување и начин на излекување!

Админ
Докторот и психотерапевт Рудигер Далке тврди дека болестите на ‘рбетот најмногу ги одредува состојбата на психата, па затоа стресот, грижата за „оптоварување“ и бројни други...
Здравје

Застрашувачки нови податоци за можни чипови во вакцините – погледнете како се составуваат нано формациите(ВИДЕО)

Админ
Застрашувачки нови податоци се појавија во шоуто на Stew Peters. Негов гостин беше Мет Тејлор, електроинженер кој тврди дека има докази дека вакцините против Ковид содржат...
Здравје

Новак Ѓоковиќ го цитираше ТЕСЛА: Човекот треба самиот да си биде лекар, болеста доаѓа поради мислечкиот пад!

Админ
Новак Ѓоковиќ често наоѓа инспирација во Никола Тесла, кого го цитираше:„Болеста доаѓа поради паѓање на мислите.Човекот сам треба да си биде лекар. Ако не е...
ЗдравјеСвет

КОРОНАТА ГИ НАПРАВИ БИЛИОНЕРИ! Директорите на овие компании значително го зголемија своето БОГАТСТВО

Админ
  Извршните директори на Pfizer , BioNTech и Moderna споделија заработка од повеќе од 100 милиони американски долари за време на пандемијата, како одраз на комерцијалниот успех на вакцините mRNA развиени...
ЗдравјеНаука

Италијански микробиолог – „Повеќето умрени од Ковид се вакцинирани луѓе“

Админ
Италијанскиот микробиолог Андреа Крисанти се спротивстави на официјалниот наратив дека невакцинираните имаат поголема веројатност да умрат од Ковид отколку вакцинираните. Тој, исто така, го критикуваше...
ЗдравјеСветУдарна Вест

КРАЈ НА ВАКЦИНИТЕ?: РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА НАПРАВИЛЕ ЛЕК ПРОТИВ КОВИД, ЕФИКАСЕН ПРОТИВ СИТЕ ПОЗНАТИ ВИДОВИ!

Админ
Руските научници тврдат дека направиле лек против Ковид 19 на база на моноклонирани антитела и дека тој ќе биде најефикасното оружје на имунолошкиот систем против...
ЗанимливостиЗдравјеМедицинаМистерии

Во 1917 година, Рудолф Штајнер предвиде вакцина што ќе ја „изгони целата наклонетост кон духовноста од душите на луѓето“

Админ
Ако воопшто се чувствувавте како да сте во духовна војна, не сте сами. Многу од најголемите светски научници, филозофи и подвижници разбраа дека светот е...
Здравје

Русите тврдат дека Спутник V штити од сите видови на коронавирус, вклучително и делта

Админ
Рускиот институт што ја разви антивирусната вакцина Спутник V денес објави дека штити од „сите познати варијанти“ на вирусот, вклучувајќи ја и делтата варијанта на...
ЗдравјеНаука

Научна револуција во медицината : Вирусологијата побиена во контролните експерименти на германскиот микробиолог Стефан Ланка!!

Админ
  Ако сте вирусолог и сакате да докажете постоење на вирус и неговата причинско последична врска со болест , мора да ги поминете следните 3...
Здравје

Милена Николиќ Симоновска: Генетски конструиран „Магнето“ протеин во ковид вакцините

Админ
На 24.03 2016 , Гардијан овјавува статија со наслов “Генетски модифицираниот протеин “Магнето” далечински ги контролира мозокот и однесувањето” https://www.google.com/…/magneto-remotely-controls… ( “Badass” new method.) !!!...
Здравје

Познатиот научник Ројал Рајф: Вирусите не се живи, Вирусите не се заразни.

Админ
“Вирусни циклуси – Корона вируси” (Микроскопот и откритијата на Ројал Рајф) Телото има свои циклуси па така и вирусите. Исто како времето. Кога токсичните наслаги...
Здравје

Нобеловецот Лук Монтање: Ковид Вакцините се одговорни за новите врсти на вирусот

Админ
Проф. Лук Монтање изјави дека епидемиолозите знаат, но „молчат“ за феноменот, познат како „Зголемување зависно од антитела“ (АДЕ). Иако е разбирливо дека вирусите мутираат, предизвикувајќи...