Category : Мистерии

Мистерии

Застрашувачки предвидувања за 2022 година на Нострадамус: „Ни престои опасна година“

админ
Апокалиптичната панорама што ја живееме во последно време можеби нема да заврши во 2022 година, туку сосема спротивно, овде собравме 5 застрашувачки предвидувања за 2022...
Занимливости Здравје Медицина Мистерии

Во 1917 година, Рудолф Штајнер предвиде вакцина што ќе ја „изгони целата наклонетост кон духовноста од душите на луѓето“

админ
Ако воопшто се чувствувавте како да сте во духовна војна, не сте сами. Многу од најголемите светски научници, филозофи и подвижници разбраа дека светот е...
Мистерии

БУДА И НЕГОВАТА ПОВРЗАНОСТ СО СЛОВЕНИТЕ

админ
  Буда (Buddha) дословно значи “разбуден”  и единствениот сроден со сите Индо-Европски јазици е Славјанскиот збор “буден-будан”, и го носи потполно истото значење. Буда е истотака Словенско лично име,...
Мистерии

Дејвид Ајк: Тие прават сè за да го сокријат ова од вас, живееме во универзум на виртуелна реалност (ВИДЕО)

админ
  Дејвид Ајке опфаќа мноштво теми во ова инспиративно видео, вклучувајќи кои сте вие, како работи реалноста и целта на заговорот. Едно од најголемите достигнувања...
Мистерии

Милош Линдро: Иносуштниот леб на Богомилите

админ
Редок и значаен текст од Милош Линдро. „Иносуштниот леб“ на Богомилите во молитвата „Оче наш“ Иносуштниот Леб на Богомилите во Молитвата ОЧЕ НАШ извор: списание...
Мистерии

Од редовите на нацистите во ЦИА: Како американската разузнавачка служба ги криеше џелатите со децении

админ
По Втората светска војна, не сите нацисти беа осудени за злосторства против човештвото. Некои живееја долго и мирно под друго име и променета биографија. Многумина...
Мистерии Наука

Руските научници докажаа дека нашата ДНК може да се репрограмира со нашите сопствени зборови

админ
Руските научници докажаа дека нашата ДНК може да се репрограмира само со нашите зборови и други надворешни фреквенции   ЧОВЕЧКАТА ДНК Е БИОЛОШКИ ИНТЕРНЕТ и...
Мистерии

Нострадамус: Ќе дојде време кога со Македонија ќе управува неспособен и штетен владетел

админ
Нострадамус, најголемиот предскажувач на сите времиња, неколку пати ја споменуваше Македонија во своите книги Ќе дојде време кога со Македонија ќе управува неспособен и штетен...
Мистерии

ДАЛИ ГРОБОТ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ СЕ НАОЃА СКРИЕН ВО БАЗИЛИКАТА СВ. МАРКО ВО ВЕНЕЦИЈА?

админ
Во последните неколку години многу астролози се повеќе ни даваа индикации за тоа како планетарните вибрации со својата специфична и комплексна електро- хемија ќе влијаат...
Мистерии

КОНТРОВЕРЗНОТО ЕВРОВИЗИСКО ФИНАЛЕ 2019 И ОКУЛТНИОТ РИТУАЛ НА МАДОНА СО КОЈ ГО НАЈАВИ ВИРУСОТ КОРОНА

админ
Овој текст е практично ретроспектива на симболиката што се најде во текот на финалето на Евровизија 2019 и анализата на екстремната симболичниот и контроверзниот настап...
Мистерии

ДАЛИ И СРЕДНОВЕКОВНАТА “ЦРНА ЧУМА” Е ВЕШТАЧКА ЕПИДЕМИЈА ПРЕДИЗВИКАНА СО КОНТАМИНАЦИЈА НА ВОДИТЕ?

админ
Безпредмедно е веќе да се дискутира околу “Корона” односно “Крунскиот Вирусот” (Ковид 19) дали е тоа вештачка епидемија или не. Веќе им е совршено им...
error: Content is protected !!