Category : Разно

Разно

Владимир Трајковски: Еугениката и контролата на населението како доминантни идеологии на „елитата“

Админ
Важно е да се разбере дека целите и верувањата на еугеничарите никогаш не исчезнале. Всушност, тие спроведуваат еугенички операции на јавноста на запад од Втората...
Разно

WordPress објави дека автоматски ќе ја блокира новата технологија за следење на Google

Админ
WordPress објави дека може автоматски да ја блокира новата технологија за следење на Google на FLoC на сите веб-страници на WordPress. Веќе некое време, веб-прелистувачите сè повеќе блокираат...
Разно

Мажите кои сакаат потомство треба да јадат повеќе домати затоа што ја содржат оваа основна состојка

Админ
Мажите кои сакаат да имаат семејство треба да размислат да јадат повеќе домати. Мажите кои сакаат да имаат семејство треба да размислат да јадат повеќе...
РазноСвет

Руските воени бродови уништија цел со суперсоничните ракети “Москит” (видео)

Админ
  Руското Министерство за одбрана издаде видео од поморските вежби во Јапонското Море, покажувајќи два брода на Пацифичката флота – ракетен брод и уништувач –...
Разно

Кои компании користат преработени човечки фетуси во нивната храна?

Админ
Биотехнолошката компанија од Калифорнија, наречена Senomyx, е специјализирана за развој на ароми за храна користејќи абортирани ембрионални клетки за производство на хемикалии за храна.  Истражувањата...
КолумниРазно

Словените можат да бидат уништени само од внатре.Само со лукавство, само со лаги.

Админ
  Секој народ има свои слабости. главната слабост на словените на почетокот е добронамерен и сигурен став кон луѓето кои не покажуваат очигледно непријателство и...
Разно

Селекторот на Аргентина удрен од автомобил додека возел велосипед, се наоѓа во тешка состојба

Админ
Според пишувањата на шпанските медиуми, селекторот на фудбалската репрезентација на Аргентина Лионел Скалони утринава доживеал тешка несреќа кога бил удрен од автомобил додека возел велосипед...
Разно

Бројот на Американци “без религија” се зголемил во последните 30 години

Админ
“Ниту една религија ” не станува најпопуларна опција во САД за прв пат. Постепено се оддалечува присуството на организирана религија во Соединетите Држави од почетокот на дваесеттиот...