Category : Свет

Свет

Кој ќе победи во Истанбул, ја освојува Турција: Поради ова на Ердоган му е важно да триумфира во овој град

Админ
Екрем Имамоглу, кандидат на главната опозициона Републиоканска народна партија за градоначланик на најголемиот турски град Истанбул, изјавил денеска дека според странските податоците на партијата има...
ЕкономијаСвет

Златен удар: Русија продолжува да го поткопува доларот

Админ
Русија продолжува да го забрзува својот напредок во диверзификацијата на своите девизни резерви, објави Блумберг. Според Централната банка на Русија, златните резерви во февруари 2019...
Свет

Кремљ: САД Подгреваат Опасни Тензии со Распоредувањетo на 6 Нуклеарни Бомбардери во Европа!

Админ
Македонскиот Народ не сака во друштво со крвожедни военохушкачи од НАТО! Тој што ќе ја прави Македонската земја цел на нуклеарни контра-удари на Русија, Кина...
Свет

Властите во Венецуела ги растераа демонстрантите на опозициските протести

Админ
Полицијата во Венецуела вечерва со солзавец го растера протестот на опозицијата која се обиде да се собере во Каракас, незадоволна од прекинот на електричната егенргија...
Свет

Германската влада одбива да го акредитира пратеникот на Гваидо како амбасадор

Админ
С Иако Берлин застана на страната на САД и го призна самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гваидо, сепак го држи во неизвесност Ото Гебауер, што Гваидо го избра...
Свет

Британскиот Парламент по третпат ќе гласа за Договорот за Брегзит

Админ
Претседавачот на Долниот дом на британскиот Парламент, Џон Беркау вечерва соопшти дека го прифатил барањето на премиерката Тереза Меј, пратениците утре по третпат да се...
Свет

САД признавањето на израелскиот суверенитет над Голан има за цел дестабилизација на Сирија

Админ
БРИСЕЛ, 26 март / ТАСС /. Одлуката на Соединетите Држави да го признае суверенитетот на Израел врз дел од територијата на Сирија – Голанскита висорамнина...