Category : Соопштенија

Соопштенија

Демократски сојуз: Да се промени преговарачката рамка

админ
Претседателството на Демократскиот сојуз го разгледа модифицираниот Француски предлог (Преговарачката рамка, заклучоците на Европскиот совет) за започнување на преговорите со Европската унија на Македонија, при...
Соопштенија

Морачанин: Ако во преговорите има прашања од историјата и образованието, францускиот предлог е неприфатлив

админ
Доколку билатералните прашања кои реферираат на историјата и образованието се дел од преговарачкиот процес, како што личи од дефинитивниот протокол кој не сме го виделе,...
Соопштенија

МАКЕДОНСКИ МАНИФЕСТ: ОПЕЛО ЗА МПЦ И МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ ВО ФАНАР

админ
За Македонски манифест 12-ти јуни беше најмрачниот ден во поновата историја на Македонија. Фанариотите одпеаја опело за МПЦ и македонскиот идентитет. Трагедијата да биде поголема...
Политика Соопштенија

Андреј Родионов: Ги повикувам сите мои Mакедонски истомисленици, утре во 14.30, пред Руската амбасада, да учествуваат на собирот за поддршка на Русија и Рускиот народ ! Верувам во вас Македонци! Брат за брат!

админ
Поздрав, мои браќа и сестри Македонци! Утре, 12 март во 14.30 часот, во Скопје, во близина на Руската амбасада, ќе се одржи јавен собир за...
Македонија Скопје Соопштенија

Трајковски: Во Ноември се планира австралиско сценарио, на 17ти Октомври заедно да ги спречиме

админ
Се погласни се најавите дека од Ноември, веднаш по изборите, не чека австралиско сценарио на тотално заклучување. Паралелно ќе се зголемат заканите за присилна вакцинација...
Соопштенија

Координативно тело на Македонците во Светот: Предлог Законот за државјанство како финална етапа во дезинтеграција на Македонија

админ
Предлог Законот за државјанство како финална етапа во дезинтеграција на Македонија Македонците во светот, најостро го осудуваат и отфрлат предлог Законот за државјанство, поднесен од...
Соопштенија

МАНИФЕСТ НА МЕЃУНАРОДНОТО ДВИЖЕЊЕ “РУСОВ” ИЛИ ЗА ШТО НИЕ СЕ БОРИМЕ

админ
Меѓународното општествено – политичко движење „Руско-словенско обединување и преродба“ (скратено МОПД „РУСОВ“) е надпартиско и се придржува до политичката позиција на „третиот пат“, дејствувајќи во...
Македонија Политика Соопштенија

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: ЗОШТО ПОРТУГАЛЦИТЕ, КОН ЕДЕН НАПАТЕН НАРОД МАКЕДОНСКИ, НАМЕСТО КАРАНФИЛИ МУ ИСПРАЌААТ ОТРОВНИ СТРЕЛИ!? ДАЛИ ФАШИЗМОТ СЕ‘ УШТЕ ВЛАДЕЕ ТАМУ!?

админ
Зошто токму од Португалија, држава со која немаме скоро никакви посебно значителни врски, Македонија добива најголеми понижувања и навреди!? -Лисабонската декларција, од 1992год со која...
Соопштенија

Полицијата извршила претрес во домот на уметникот Марјан Камиловски за наводно „велепредавство“

админ
На конференција за медиумите уметникот и еден од авторите во проектот Скопје 2014, Маријан Камиловски даде детален опис на претресот кој полицијата го извршила во...
Македонија Политика Соопштенија

ПАРТИЈАТА РОДИНА МАКЕДОНИЈА ИМ УПАТИ 48 ЧАСОВЕН УЛТИМАТУМ НА МИЦКОВСКИ И АПАСИЕВ ДА ГО НАПУШТАТ СОБРАНИЕТО (ВИДЕО)

админ
На денешната прес конференција, партијата Родина Македонија им упати ултиматум на ВМРО ДПМНЕ и ЛЕВИЦА да го напуштат собранието на Република Македонија Во обраќањето се...
Македонија Соопштенија

МАКЕДОНСКИ МАНИФЕСТ: ДОСТА ЈА ШУТИРАВТЕ МАКЕДОНИЈА, ДОСЕГА ТАА ПЛАТИ ВИСОКА ЦЕНА

админ
Јавно обраќање на Македонски манифест по повод ставот на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ за условувањето на Македонија за влез во ЕУ ДОСТА ЈА ШУТИРАВТЕ МАКЕДОНИЈА,...
Соопштенија

O2 Иницијатива: Државата ни се распродава пред наши очи!Ова НЕ СМЕЕ ДА СЕ ДОЗВОЛИ!

админ
Со новиот нацрт-закон за продажба на земјоделското земјиште во државна сопственост, продажба која започна во време на ВМРО-ДПМНЕ со стариот закон од јуни 2013 сега...
Соопштенија

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: ЌЕ СТОРИМЕ СЕ ШТО Е ВО НАША МОЌ, ОДРОДНИЦИТЕ ДА ОДГОВАРААТ ПРЕД ЛИЦЕТО НА ПРАВДАТА!

админ
СООПШТЕНИЕ: Почитувани, РОДИНА МАКЕДОНИЈА Ве информира и Ви ветува, дека ќе стори сѐ што е во нејзина моќ, одродниците да одговараат пред лицето на правдата!...
error: Content is protected !!