Category : Фудбал

Фудбал

МАМА МИА ПОРКА МИЗЕРИЈА: АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ТРАЈКОВСКИ ГИ ПОТОПИ НЕРО АЗУРИТЕ!

админ
Македонија направи сензација среде Палермо, ја победивме Италија на нејзин терен и дојдовме на само еден чекор до пласман на Светското првенство. Александар Трајковски е...
Филм Фудбал

На Ќерката на Марадона, Наполи и забранува влезот на стадионот: „Не ме пуштаат, а му го дадоа името по татко ми“

админ
Ќерката на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Марадона , Далма, снима документарен филм посветен на „Божјата ќерка“ за нејзиниот живот. Како дел...
Спорт Фудбал

Алиоски за инцидентот со Арнаутовиќ: Не знам што ми кажа, но на крајот ги решивме несогласувањата

админ
Македонскиот репрезентативец Езѓјан Алиоски имаше вербална „пресметка“ со австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ за време на дуелот од ЕУРО. При постигнувањето на голот, Арнаутовиќ нешто му...
Фудбал

ИСПИШАНА ИСТОРИЈА : МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ

админ
Македонската фудбалска репрезенатција вечерва напиша историја. Со победата во Тбилиси над селекцијата на Грузија, Македонија за прв пат ќе игра на Европско првенство. Со еден...
Фудбал

Шевченко со поддршка за Италија : Таму е како во Чернобил, лекарите се херои!

админ
Украинецот Андреј Шевченко ја спореди сегашната состојба во Италија во однос на коронавирусот со катастрофата во Чернобил. Поранешниот најдобар фудбалер на светот, сега селектор на...
Фудбал

Одложени двата натпревари од полуфиналето на Купот на Италија

админ
Вториот полуфинален натпревар помеѓу Јувентус и Милан беше одложен претходно Полуфиналниот натпревар во Купот на Италија помеѓу Наполи и Интер денес е одложен  поради епидемијата...
Фудбал

Мурињо го донесе првото засилување – позајмица, потоа откуп за 50 милиони

админ
Португалецот Жедсон Фернандес е првото засилување на менаџерот Жозе Мурињо во Тотенхем. Овој 21-годишен играч во Лондон дојде на 18-месечна позајмица од Бенфика, со опција...
Фудбал

Матео Салвини на Твитер испрати емотивна порака до Синиша Михајловиќ!

админ
Матео Салвини, поранешниот италијански вицепремиер и министер за внатрешни работи, ја изрази на Твитер својата поддршка за српскиот тренер и поранешна фудбалска ѕвезда,Синиша Михајловиќ во...
Фудбал

Срамни транспаренти на натпреварот помеѓу т.н. Косово и Англија: Благодариме што ни помогнавте во војната (ВИДЕО)

админ
Фудбалски тимови на таканареченото Косово и Англија одиграа натпревар во рамките на квалификациите за Европското првенство, проследена со разни атипични гестови од луѓето од Приштина....
error: Content is protected !!