Category : Тенис

Тенис

Дејан Ловрен: Не можам да се вразумам и едноставно да прифатам дека избркаа здрав спортист од земја во која има направено повеќе добри дела од овие „важни поединци“ кои одлучуваат.

админ
  Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен жестоко ја коментираше одлуката на Федералниот суд во Мелбурн да го депортира Новак Ѓоковиќ од Австралија . Тој на...
Тенис

ДЕФИНИТИВНА ОДЛУКА НА СУДОТ: ДЕПОРТИРАЊЕ НА НОВАК! Најголемиот СРАМ во историјата на спортот се случи во Мелбурн!

админ
  Федералниот суд на Австралија одлучи да го протера Новак Ѓоковиќ и ја поддржа одлуката на министерот за имиграција Алекс Хок, кој претходно дискреционо ја...
Тенис

АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПРЕД КОЛАПС ?! На неколку часа пред почетокот не се знаат основните работи, играчите незадоволни!

админ
Можеме да кажеме дека се одбројува до почетокот на Австралија опен, првите натпревари треба да се одиграат утре вечер, но ќе мора да се навикнеме...
Тенис

Кирјос ги прозва Надал и Циципас: Каде е поддршката за ова момче, тој е само човек

админ
Еден од најголемите критичари на Новак Ѓоковиќ стана еден од неговите најголеми бранители. Ник Кирјос, контроверзниот Австралиец, од почетокот на аферата мисли дека Ѓоковиќ има...
Тенис

Рани куче да те касне: Српски кошаркар застана до Новак, овие зборови за Ѓоковиќ долго ќе одекнуваат!

админ
Неправдата кон Новак Ѓоковиќ се уште трае, а светот будно ги следи актуелните случувања. Судскиот процес за депортацијата и жалбата на Новак Ѓоковиќ се уште...
Тенис

Хрватскиот стручњак, Никола Пилиќ: Нека им е срам! Го третираат Новак како криминалец!

админ
– Не сум изненаден од укинувањето на австралиската виза за Новак Ѓоковиќ бидејќи политичарите решија да добијат некои политички поени преку Новак, изјави за Танјуг...
Тенис

Брутална колумна на австралиски новинар: Сакаат Ноле од имиграцискиот камп да гледа како Надал го подига пехарот

админ
Džejms Mekfirson колумнист на порталот и магазин  Spektator во Австралија, повторно е во центарот на вниманието. Го пренесуваме неговото комплетно излагање.   Новак Ѓоковиќ не...
Тенис

ВЕДРАНА РУДАН: ПРИКАЗНАТА ЗА ЃОКОВИЌ Е ПРИКАЗНА ЗА ХИТЛЕР И ПО ХИТЛЕР!

админ
Хрватската писателка Ведрана Рудан ја објави својата колумна со наслов „Мрежи, мрежи“ каде пишува за драмата што ја доживеал српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.   Таа...