Category : Тенис

Тенис

Срам да ви е овци: Адам Болдвин застана позади невакцинираниот Новак околу забраната да настапи на УС Опен

Админ
  Поддршка за Новак Ѓоковиќ стигна дури и од Холивуд! Така, продолжена е и онака долгата листа на Американци кои сакаат да ја гледаат српската...
Тенис

КовИдиотите со бизарни напади врз Ѓоковиќ: Не заслужува ниту денар од победата на Вимблдон

Админ
Новак Ѓоковиќ ја освои седмата титула на Вимблдон и додека стигнуваат честитки од сите страни, имаше и такви кои уште еднаш ја искористија приликата да...
СпортТенис

Кралот на правото на избор за вакцинација Ѓоковиќ, го освои седмиот Вимблдон

Админ
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои третиот Грен слем тениски турнир во сезоната на Вимблдон, откако во финалето го совлада Австралиецот Ник Киргиос со 4:6,...
Тенис

„Тенисерите почнуваат да се обединуваат“: Британецот Мареј не поддржа отстранување на Русите и Белорусите од Вимблдон

Админ
Поранешниот прв светски рекет Енди Мареј не ја поддржа одлуката на Вимблдон да ги отстрани Русите и Белорусите од натпреварувањето, а Шпанецот Рафаел Надал таквиот...
Тенис

(ВИДЕО)Ѓоковиќ: Не сум антиваксер, но нема да се вакцинирам дури и ако тоа значи дека нема да можам да освојувам трофеи

Админ
Најдобриот светски тенисер во првото големо интервју по депортацијата од Мелбурн јасно потврди дека нема да се вакцинира доколку тоа е услов за учество на...
Тенис

Британците признаа дека имало заговор: Го намамија Ѓоковиќ да дојде во Австралија и направија политички фудбал

Админ
Спортскиот новинар Оливер Браун напиша коментар за неодамна завршениот Австралија опен во британски „Телеграф“. Тој ги анализираше случувањата на првиот Грен слем сезонава со наслов:...
Тенис

Дејан Ловрен: Не можам да се вразумам и едноставно да прифатам дека избркаа здрав спортист од земја во која има направено повеќе добри дела од овие „важни поединци“ кои одлучуваат.

Админ
  Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен жестоко ја коментираше одлуката на Федералниот суд во Мелбурн да го депортира Новак Ѓоковиќ од Австралија . Тој на...
Тенис

ДЕФИНИТИВНА ОДЛУКА НА СУДОТ: ДЕПОРТИРАЊЕ НА НОВАК! Најголемиот СРАМ во историјата на спортот се случи во Мелбурн!

Админ
  Федералниот суд на Австралија одлучи да го протера Новак Ѓоковиќ и ја поддржа одлуката на министерот за имиграција Алекс Хок, кој претходно дискреционо ја...
Тенис

АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПРЕД КОЛАПС ?! На неколку часа пред почетокот не се знаат основните работи, играчите незадоволни!

Админ
Можеме да кажеме дека се одбројува до почетокот на Австралија опен, првите натпревари треба да се одиграат утре вечер, но ќе мора да се навикнеме...
Тенис

Кирјос ги прозва Надал и Циципас: Каде е поддршката за ова момче, тој е само човек

Админ
Еден од најголемите критичари на Новак Ѓоковиќ стана еден од неговите најголеми бранители. Ник Кирјос, контроверзниот Австралиец, од почетокот на аферата мисли дека Ѓоковиќ има...