Актуелно

Борисов : Простете што ве нареков СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИ

 

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денес се извини пред македонската јавност за неодамнешното користење на зборот „северномакедонци“ и рече дека го кажал несакајќи.
-Извинете што реков северномакедонци, тоа беше моја грешка- рече Борисов.

Related posts

Leave a Comment