Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) НАЦИСТИТЕ ДИВЕАТ ВО УКРАИНА, СЕ ПОЈАВИЈА СТРАШНИ СНИМКИ ! (ВИДЕО)

(UZNEMIRUJUĆE) NACISTI DIVLJAJU PO UKRAJINI, POJAVILI SE JEZIVI SNIMCI! (VIDEO)

Шокантни снимки доаѓаат од улиците на украинските градови каде белите супрематисти ги злоупотребуваат Ромите, но и оние кои ги оценија како „руски поддржувачи“

На Твитер се споделува видео од градот Кривој Рог во централна Украина, на кое насилник тепа човек врзан со леплива фолија за бандера, само затоа што е означен како некој што ги поддржува Русите.

Во друго видео, маж со спуштени панталони е врзан за дрво со лента. Ова се случува  во Кривој Рог. Луѓето поминуваат и не реагираат.

На улиците во Киев е снимен нацист како тепа Ромки со гумен вибратор на автобуска станица.

Вчера се појавија шокантни фотографии од Украина на кои се гледаат луѓе врзани за столбови. Украинците велат дека најчесто тоа се Роми кои наводно краделе, па мештаните решиле да го земат законот во свои раце.

На фотографиите се гледаат луѓе поставени покрај столбови, обвиткани со селотејп и со лица испрскани со зелен антибактериски спреј. На една од сликите се гледа дека цело семејство е врзано за уличен столб.

Related posts

Leave a Comment