Кошарка

Дончиќ постигна тројка од половина терен (ВИДЕО)

Кошаркарите на Тимот Америка го совладаа Тимот на Светот со 151: 131 во шестото коло од двете селекции на надоаѓачките ѕвезди во подем на Ол стар викендот во Чикаго, при што посебно внимание привлече потегот на Лука Дончиќ. 

Имено, екипите беа во егал со 67:67 пред Лука да погоди тројка за +3, а неполна една минута подоцна уште една за крај на полувремето и +10 и тоа од половина терен.

Инаку, Словенецот постигна 16 поени во натпреварот на sвездите во подем,а оствари и пет асистенции.

Related posts

Leave a Comment