Актуелно

Лила Филиповска на распит кај Русковска за аферата Рекет

 

Водителката Лила Филиповска утрово пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, бидејќи е повикана на распит за случајот „Рекет“. Таа е блиска пријателка на Јовановски, кој е во притвор во затворот Шутка.

Водителката Филиповска беше во автомобилот заедно со Бојан Јовановски-Боки 13, кога беше уапсен на граничниот премин „Богородица“, како осомничен во „Рекет“.

Лила Филиповска го привлекла вниманието на обвинителката Вилма Русковска откако биле забележани големи позајмици кои наводно му ги давала на Бојан Јовановски.

Related posts

Leave a Comment