Свет

НЕ ЛАЖАТ ВО ЕПСКИ РАЗМЕРИ!: Американска воена репортерка во програма во живо отворено ги кажа фактите дека претседателот на Украина, Володимир Зеленски, е само марионета на Западот.(ВИДЕО)

CBS asks Lara Logan to take leave after flawed Benghazi report - CBS News

Американската новинарка Лара Логан направи вистинска „бура“ на интернет откако даде интервју за Real America Voice. Воената репортерка отворено ги кажа фактите дека претседателот на Украина Володимир Зеленски е само марионета на Западот, но зборуваше и за претседателот на Русија Владимир Путин, за биолабораториите, за длабоката држава, за нацистите во Украина.

Логан вели дека никогаш немало толку многу дезинформации во медиумите и дека такво нешто досега не било видено.

– Ги следам војните 35 години и никогаш не сум видел луѓе дури и да си ги украсуваат ноктите во боите на украинското знаме. Мислам дека сме вовлечени во оваа кутија во која или треба да го мразиме Владимир Путин и да веруваме во злото што е кажано за него или да ја сакаме Украина. Нема никој измеѓу. Ме потсетува на дали сте за супериорност на белците или за демократски наратив за сите под ова сонце – вели Логан.

Лара вели дека Владимир Путин точно знаел што прави кога отишол во Украина.

– Руската армија не е совршена. Тие, на пример, а сум разговарала со неколку експерти за одбрана, како и со разузнавачки експерти од Одбранбената разузнавачка агенција кои со години ја проучувале руската армија. Тие имаат потешкотии да вршат сложени воздушни операции бидејќи имаат малку часови обука, во споредба со, на пример, САД. Имаат средства и пилоти на авиони. Но, Русија не се бори. Она што Русија го направи од самиот почеток беше многу стратешко. Тие не отидоа директно во Киев. Тие отидоа по биолошко оружје и лаборатории, кои беа расфрлани низ целата земја. Некои од нив дури и ги изградија за да знаат каде се. Тие знаат уште од Советскиот Сојуз, бидејќи како дел од програмата за намалување на одбранбените закани, отидовме на обиколка на нив по падот на Советскиот Сојуз, и наводно овие објекти се претворија од биолошки лаборатории во јавни, здравствени лаборатории,

– Во Украина се случуваат многу работи за кои никој не зборува. Гледате таква нечесност што доаѓа од историјата на Украина. Гледате нечесност кога се работи за баталјонот Азов кој го финансираат САД и НАТО. Мислам, можете да најдете слики од нив на интернет како истовремено држат знаме на НАТО и свастика. Нивниот сопствен амблем го содржи култот на црното сонце, кој беше амблем на нацистичките СС дивизии – раскаува Логан.

 

Таа вели дека и Белата куќа сака да веруваме дека тоа не е важно, дека се работи само за мал број војници.

– Тоа не е точно. Баталјонот „Азов“ со убивање го креираше својот пат во источна Украина . Не сакаме тоа да го признаеме. Затоа Крим гласаше за независност. Затоа Крим сакаше да биде со Русија. Затоа што ние, во медиумите, во западните медиуми и на Западот, нема да ја признаеме реалноста на она што се случува. Западна Украина ги поддржа нацистите – вели Логан во своето интервју.

Логан, ја мачи тоа што кога започна целиот овој конфликт во Украина, малку знаела за историјата.

– Претседателот Зеленски можеби е Евреин, но не е од оние кои страдаа во Втората светска војна. Неговите предци страдале, нели?! Мислам, погледнете го Путин. Колку роднини изгуби во опсадата на Санкт Петербург ?! Луѓето не знаат историја. Тие не знаат што го натера Владимир Путин да го направи ова. И не сум избрана да го бранам него. Не треба да го бранам Владимир Путин. Мојата работа како новинар е да се обидам да разберам што е вистина овде. Не сакам да ме лажат, а тие не лажат во епски размери. Кога ќе ни кажат дека имаме еден избор, мора да бидеме 100 отсто со Зеленски, кој е марионета – рече Логан.

Логан вели и дека Зеленски е избран како многу лидери.

– Искрено, со технологијата и изборните измами денес не знаеме колку лидери ширум светот се избрани без всушност да бидат изгласани. Но, она што го знаеме е дека има се поголем проблем со технологијата и дигитализацијата на нашиот свет, па погледнете што се случува со Ковидот. Погледнете што се случи на глобално ниво – вели Логан.

Related posts

Leave a Comment