Тенис

Новак Ѓоковиќ победи на АТП турнирот во Токио

 

Новак Ѓоковиќ, првиот играч на светот, денес го освои АТП турнирот Ракутен опен, во Токио, совладувајќи го Австриецот Џон Милман со 2-0 (6-3, 6-2).

Тоа е четврти освоен пехар за Ѓоковиќ оваа година, откако претходно ги освои турнирите на Австралија опен, Мадрид и Вимблдон.

Од утре, Ѓоковиќ ќе ја започне 2772 Недела како прв играч на светот.

Loading...

Related posts

Leave a Comment