Македонија

Новинарот Фуркан Алиу ја испровоцира Брнабиќ облечен во маица со албански иредентисти ( Видео)

 

На денешното отворање на заедничкиот граничен премнин помеѓу Србија и Македонија, се случи инцидент: новинарот на Клан  Македонија, Фуркан Салиу,  се приближи до српската премиерка облечен во маица со слики од албански „познати личности“ и натписот „излеговме од шумата“, што беше јасна провокација. 

 

 

Related posts

Leave a Comment