Свет

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон ПОЗИТИВЕН на Корона вирусот (ВИДЕО)

Борис nsонсон

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е позитивен на Корона вирусот

Неговите резултати штотуку пристигнаа, а како што пренесуваат медиумите, Борис Џонсон е заразен со новиот вирус кој инфицира повеќе од половина милион луѓе ширум светот.

 

Тој на својот Твитер профил напиша:

– Во последните 24 часа покажав благи симптоми на вирусот Корона, а тестот е позитивен. Сега сум во самоизолација, но ќе продолжам да ја водам Владата преку видео конференции какомбе се бореле против овој вирус.

Related posts

Leave a Comment