Свет

ПУТИН: Русија беше должна да им помогне на луѓето во Донбас

РУСКИОТ претседател Владимир Путин денеска изјави дека должноста на Русија е да им помогне и да го поддржи народот во Донбас.

– Осум години, осум години овие луѓе мораа да преживуваат во подрумите. Нивните деца пораснаа и тргнаа на училиште – порача Путин на состанокот со членовите на владата, пренесува ТАСС.

Рускиот претседател рече дека немало друг избор освен да ги поддржи тие луѓе.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!