Тенис

Рани куче да те касне: Српски кошаркар застана до Новак, овие зборови за Ѓоковиќ долго ќе одекнуваат!

Неправдата кон Новак Ѓоковиќ се уште трае, а светот будно ги следи актуелните случувања.

Судскиот процес за депортацијата и жалбата на Новак Ѓоковиќ се уште трае, откако Алекс Хоук му ја укина визата на српскиот тенисер, а поддршка му дава и кошаркарот Владимир Штимац.

-Кога помагаше беше супер. Така ти е во животот, помогнуваш колку што можеш и го давзш својот максимум да бидеш човек. И, можеби претерувам, но пак доаѓа она старото „рани го кучето да те касне“! Срамота жива што му прават на човекот! Нема врска, се знае кој е број еден и од кого толку се плашат.

 

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!