Актуелно

Се урна руски борбен авион , се трага по пилотите

 

Ловец-бомбардер „Сухои-25UB“ се урна во регионот Ставропол, соопшти Министерството за одбрана.

“На 3 септември борбен-бомбардер„ Сухои-25UB “се урна за време на рутинскиот лет за обука. Спасувачката служба трага по двајцата исчезнати пилоти. Авионот не носел муниција. Се урна во ненаселена област, не предизвикувајќи штета на теренот”. соопшти министерството.Спасувачките екипи трагаат по двајцата пилоти.

Related posts

Leave a Comment