Ракомет

Стоилов : Ние промашувавме, тие даваа!

Стојанче Стоилов вели смета дека лошата реализација на шансите е причината поради која го загубивме мечот од Чешка. 

Македонските ракометари не реализираа повеќе чисти шанси за гол, Чесите го казнија тоа во второто полувреме и победија со 27:25.
Имаме уште шанси, имаме уште еден меч. Денеска ние промашувавме, тие даваа, тоа е тоа. Треба да ги искористуваме нашите шанси и да даваме голови кога имаме можност за тоа“, кратко изјави Стоилов по мечот.

Related posts

Leave a Comment