Свет

Тројца загинати во експлозија во Истанбул (ВИДЕО)

Три лица се жртви на експлозија во станбена зграда во Истанбул, Турција. Гувернерот Али Јерликаја ги информираше новинарите за ова.

 

 

Локалните медиуми јавуваат дека причина за експлозијата, според прелиминарните податоци, е истекување на гас.

За жал, три лица загинаа како последица на експлозијата на природен гас што се случи“, напиша градоначалникот на градот на Твитер.

Тој исто така додаде дека активностите за пребарување во зградата се во тек.

Претходно беше објавено дека голем пожар ја зафатил зградата на трговски центар во пакистански Исламабад. Пожарот стигнал дури и до горните катови на облакодерот, кои се станбени станови.

Related posts

Leave a Comment