Month : October 2019

Регион

Пацоли ги повика сите да ја признаат независноста на КиМ

админ
Косовскиот минитер за надворешни работи во оставка,Беџет Пацоли, присуствуваше на конференцијата на министрите за надворешни на земјите од Франкофонијата. Тој ги повика сите земји да...
Култура Македонија

Казни за вработените во Македонската Опера и Балет кои ќе хранат мачки

админ
Директорот на МОБ(институција која северџаните ја прекрстија во НОБ),Васо Ристов издаде апсурдно соопштение до вработените во таа установа во кое се забранува харанење на уличните...
Свет

Хјуман рајтс воч : Дали американските сили извршиле воени злосторства во Авганистан?

админ
Новиот извештај на „Хјуман рајтс воч“ покажува зголемување на злосторствата извршени од авганистанските сили обучени од ЦИА, како и повеќе цивилни жртви убиени од американските...
Регион

(ВИДЕО)Вучиќ го испровоцира Тачи : ’Хашиме, Федерика највише стобом воли да се љуби’

админ
Српскиот претседател Александар Вучиќ ја искористи можноста да го испровоцира косовскиот претседател Хашим Тачи на прошталната вечера за лидерите од Западен Балкан на шефот за...
Македонија

ГРУБИ ПРОВОЦИРА : Учете албански оти е јазик на иднината во Македонија

админ
Албанскиот е јазик на иднината, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, на седницата на собраниската Комисија за евроинтеграции на која се дискутираше за евроинтегративните процеси...
Македонија

Од ајварот му е – Заев: Ни на памет не ни паѓа членство во Евроазиската економска унија

админ
До Владата не стигнала никаква покана за членство на Македонија во Евроазиската економска унија (ЕАЕУ), изјави денеска премиерот Зоран Заев на прес-конференција во Скопје. Веројатно...
Свет

Ниту црквата не го сака Бајден : Поранешниот потпретседател на САД одбиен од причест поради неговата поддршка за абортусот!

админ
Поранешниот потпретседател и кандидат за номинација за претседател на САД, Џо Бајден, беше одбиен од Светата причест во неделата, кога пристигнал во црква во Јужна...