Month : March 2020

Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : СЛАВИТЕ ВЛЕЗ ВО НАТО?МИЗЕРИЈА,ГО СЛАВИТЕ ГЕНОЦИДОТ ВРЗ МАКЕДОНИЈА

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и безкомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во своето најново обраќање...
Македонија

МВР со кривична пријава против лице кое не седело во изолација по враќањето во државава, а ЦАЦА ја амнестиравте?

админ
МВР ќе поднесе кривична пријава против Ф.К. коj се однесувал спротивно од одлуките на Владата, ги прекршил мерките за самоизолација и притоа заразил неколку други...
ФБ Статуси

Љубомир Цуцуловски : Човештвото (а со него и нас, Македонците) допрво нѐ чека главниот проблем

админ
СЛОБОДА И СМИСЛА. Фиктор Франкл (1905 – 1997) е еден од најпознатите психијатри и терапевти од минатиот век. Дел од животот го минал во конц-логорот...
Свет

Матео Ренци ја шокираше јавноста : 12 милиони Италијанци заразени со коронавирус (ВИДЕО)

админ
Шокантна изјава на поранешниот италијански премиер. Во Италија 12 милиони луѓе се заразени со вирусот корона, изјави поранешниот италијански премиер Матео Ренци, кој се заложи...
Свет

Гордон Браун ги повика светските лидери да формираат глобална влада

админ
Поранешниот британски премиер Гордон Браун ги повика светските лидери да формираат привремена глобална влада која ќе се спротивстави на двојната криза – здравствена и економска,...
Свет

Гваидо гледа шанса во вирусот корона за дограбување на власта во Венецуела

админ
Миленикот на западот рече дека Венецуела треба да формира итна влада составена од опозицијата и некои членови на владејачката Социјалистичка партија Процесот мора да се...
Македонија

Нухиу : Петмина полициски службеници се заразени со коронавирус

админ
Заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на својот фејсбук-профил објави дека петмина полициски службеници се заразени со коронавирус, додавајќи дека постои и ризик по полициската...
Свет

ЗАХАРОВА ДО ОЛИГАРСИТЕ : Русија не ви чинеше!Сега останете во државата која е ,,Столб на Цивилизацијата”

админ
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека „многу богати луѓе“ се јавиле во МНР и понудиле да испратат приватен авион во...
ФБ Статуси

ОГНЕН ЈАНЕСКИ : Чекорот што го презеде Владата преку објавување на приватна преписка на генералниот секретар на оваа институција со лидерот на опозицијата е срам за Владата

админ
По повод објавувањето на преписката помеѓу генералниот секретар на владата Рашковски и лидерот на најголемата опозициона партија Христијан Мицкоски, со свој коментар на фб се...