Author : Админ

Актуелно

Здружението „Лејса Украина” протестираше пред руската амбасада во Скопје: Зошто истиве молчеа 8 години кога се убиваа цивили во Донбас?

Админ
Тука сме да ви кажеме дека со тоа што го направивте денеска, со ваков терористички чин, се убивате сами себе, ја туркате својата земја кон...
Свет

Кадиров му порача на украинскиот лидер: Бегај Зеленски, бегај кон Запад без да гледаш назад

Админ
Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров денеска му порача на украинскиот претседател Володимир Зеленски да побегне на Запад и да не гледа назад. „Зеленски се жали...
Свет

Украина во мрак: Прекинато снабдувањето со електрична енергија во целата земја по руските удари

Админ
Премиерот на Украина Денис Шмигаљ изјави дека снабдувањето со електрична енергија е прекинато речиси низ целата земја. Тој додаде дека вонредни исклучувања се планирани во...
Свет

Медведев: Украинскиот „нацистички режим“ мора да биде уништен

Админ
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев во понеделникот повика на „целосно демонтирање“ на „политичкиот режим “ на Украина . Пишувајќи на Телеграм, Медведев, кој сега работи како заменик-шеф на...
Свет

Ердоган: Западот погрешно ги процени последиците од украинската криза

Админ
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го обвини колективниот Запад дека погрешно ги проценува последиците од украинската криза. Шефовите на држави „размислуваа само за сегашниот момент“, смета...
Свет

Руско Министерство за одбрана: Целта за напад врз украински цели е постигната (ВИДЕО)

Админ
Вооружените сили на РФ им зададоа огромен удар на објектите на воените командни и контролни системи, комуникациите и енергијата на Украина     „Денеска, руските...
Свет

Врховниот командант на украинската армија позира во нараквица со свастика

Админ
Генералот Валери Залужни е најновиот и највисоко рангиран во долгата низа припадници на украинската војска фотографирани со нацистички ознаки. Генералот Валериј Залужни, врховен командант на...
Колумни

МИЛАН ВИДОЈЕВИЌ: Трансхуманизам, непријател на Родот – кој го финансира, кој профитира

Админ
Спомнавме дека промената на полот стана голема работа во Америка. првичните аспирации да се покаже трансхуманизмот, уште од педесеттите години на минатиот век, како движење...
Свет

Речиси 60.000 луѓе излегоа на протести во Кишињев против прозападната влада (ВИДЕО)

Админ
Околу 60 илјади луѓе кои се незадоволни од поскапувањето и работата на молдавската прозападна влада учествуваа на протест во центарот на Кишињев. Ова пред новинарите...