Category : Актуелно

Актуелно

Русија објави список на странски платеници кои се борат во Украина, 79 биле од Македонија од кои 40 загинале!

админ
  МОСКВА објави список на бројот на странски платеници во Украина. Како што се наведува, меѓу европските земји, Полска е неприкосновен лидер и по бројот...
Актуелно

Млад Албанец: Рама да се прогласи за персона нон грата или Таче нека си поднесе оставка за да не нè понижува повеќе

админ
Млад правник од Скопје од албанска националност реагира на скандалот што го приредија Еди Рама и Димитар Ковачевски во Солун. Едниот што нè понижи, другиот...
Актуелно

Во Србија уапсен бившиот украински прв разузнавач во обид за влез во Македонија со полна торба пари и дијаманти

админ
Андриј Наумов, еден од шефовите на украинската разузнавачка служба СБУ, кој ја напушти земјата ден пред руската инвазија и кој е обвинет за предавство, наводно...
Актуелно

Адвокатите Пешевски и Митровски се пријавија бесплатно да го бранат Ламбе Алабаковски

админ
  По веста за приведувањето на пејачот Ламбе Алабаковски, како одговорен за опожарувањето на фашистичкиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, адвокатите Драган Пешевски и Јанаки...
Актуелно

Русија ќе го запре гасот за Македонија поради забранетиот прелет на авионот на Лавров

админ
Македонија, Црна Гора и Бугарија, кои не дадоа дозвола за летање со авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, треба да престанат со...
Актуелно

Стефан Влахов Мицов испровоциран ја напушти емисијата Во Цдентар на Васко Ефтов (ВИДЕО)

админ
Синоќа во емисијата „Во Центар“, на Васко Ефтов, гостин беше историчарот Стефан Влахов Мицов.Тема на разговорот беше наводното признавање на нашата црква од Вселенската патријаршија....
Актуелно

МРТ со жестока осуда: Ја разгледуваме можноста да ја повлечеме Андреа од Евровизија!

админ
МРТ со жестока реакција за фрлањето на знамето од страна на нашата евровизиска претставничка, Андреа Коевска. Јавниот сервис на ниту еден начин не стои зад...
Актуелно

Ноќните Волци ги испратија до граница, Руските дипломати , кои на 15 април неоправдано беа прогласени за «персона нон грата».

админ
  Овие руски дипломати и нивните семејства се NON GRATA за македонските власти, а за нас секогаш ќе бидат добри луѓе и наши пријатели без...
Актуелно

Чепреганов бара одговор од државата кој дозволил регистрација на бугарскиот културен клуб „Ванчо Михајлов“

админ
Државата не смее да се однесува како село без кучиња и треба да одговори кој дозволил да се регистрира бугарскиот културен клуб со име на...
Актуелно

Симовски: Штом ќе бидат објавени резултатите од пописот ќе бидам нападнат!, Партијата Родина Македонија, за нас пописот е нелигитимен(ВИДЕО)

админ
Како наближува датумот за објавување на податоците од пописот, одржан во септември лани, така се вжештуваат реакциите од партиите и јавноста околу нивната веродостојност. Следната...
Актуелно

YouTube ги забранува сите видеа кои говорат против ковид 19 вакцинацијата, зголемувајќи ја ковид цензурата

админ
YouTube ќе забрани каква било „штетна содржина за вакцините“ од својата платформа, вклучувајќи ги и тврдењата дека вакцините се неефикасни во намалувањето на преносот на...
error: Content is protected !!