Category : Музика

Музика

„Човекот со златно срце“: Почина ко-основачот на Depeche Mode, Енди Флечер

Админ
Пионерскиот британски електронски бенд ја потврди неговата смрт на социјалните мрежи, велејќи дека „Флеч имаше вистинско златно срце“ Ендрју Флечер, клавијатурист и основач на британскиот...
МузикаСвет

ШОК: ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНАТА СУПЕР ЅВЕЗДА НА ГРУПАТА ИЛ ДИВО, ПОЧИНА ОД КОМА ПРЕДИЗВИКАНА ОД КОВИД

Админ
Шпанскиот пејач Карлос Марин, на нашата публика познат како член на групата „Ил Диво“, почина во болница од последиците на корона вирусот иако беше целосно...
ЗанимливостиИсторијаКултураМузика

МНОГУМИНА НЕ ЗНААТ ДЕКА БИЛ МАСОНСКИ МАЈСТОР! Почина во беда и долгови, а еве што се случи во 2016 година со неговиот ГРОБ

Админ
Волфганг Амадеус Моцарт , еден од најважните светски композитори на класична музика, почина на денешен ден во 1791 година. Моцартовиот опус од над шестотини дела...
Музика

НОВАТА ПЕСНА НА СУЗАНА ЈОВЧЕВА ЗА НАШАТА РОДИНА „МАКЕДОНИЈА“ ИЗОБИЛУВА СО ИСКРЕНИ ИЗБЛИЦИ НА ПАТРИОТИЗАМ

Админ
СУЗАНА ЈОВЧЕВА СО НОВА ПЕСНА „МАКЕДОНИЈА“ КОЈА ИЗОБИЛУВА СО ИСКРЕНИ ИЗБЛИЦИ НА ПАТРИОТИЗАМ Инспирација за новата песна на Сузана Јовчева е љубовта кон татковината, кон...
КултураМузика

Интервју со Димитра Цилевска – Поет,композитор и музичар,повод новата песна со наслов Ко Вонземјанец

Админ
  Во потрага по квалитет во нашава ни мила Родина патот не нанесе во Битола,градот на конзулите.Битола одсекогаш била расадник за таленти на сите полиња...