Category : Политика

Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ПОСЛЕ КРИМИНАЛНИТЕ ИЗБОРИ КУПЕНИ СО НАШИ ПАРИ, ПРИСТИГНУВА НАПЛАТАТА, ПОКАЧУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА!

админ
Одма после изборите, каде Зоран Заев и СДС Северна ветуваа отпишување на долговите за струја од 110 милиони евра, пристигнува најавата за најголемото покачување на цената на...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ПОВИК ДО СИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ ЗА ЗАЕДНИЧКО СПРЕЧУВАЊЕ НА НЕЛЕГИТИМНИ И НЕЗАКОНСКИ ИЗБОРИ

админ
ПОВИК ДО СИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ ЗА ЗАЕДНИЧКО СПРЕЧУВАЊЕ НА НЕЛЕГИТИМНИ И НЕЗАКОНСКИ ИЗБОРИ Изборите на 15ти Јули се нелегитимни по многу основи како: нивната незаконитост,...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ГИ ПОВИКУВАМЕ СИТЕ РОДОЉУБНИ ЧЕСНИ МАКЕДОНЦИ И СИТЕ ЛОЈАЛНИ ГРАЃАНИ НА МАКЕДОНИЈА ДА ГИ СПРЕЧИМЕ НЕЛЕГИТИМНИТЕ ИЗБОРИ

админ
ЈАВЕН ПОВИК ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НА НЕЛЕГИТИМНИ ИЗБОРИ ДО СИТЕ РОДОЉУБНИ ЧЕСНИ МАКЕДОНЦИ И СИТЕ ЛОЈАЛНИ ГРАЃАНИ НА МАКЕДОНИЈА   Почитувани браќа и сестри Македонци, Албанци,...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА ГИ ИЗВЕСТИ АМБАСАДИТЕ НА РУСИЈА, КИНА, САД, КАКО И ЕУ И ОБСЕ ЗА НЕЗАКОНСКИ ОРГАНИЗИРАНИТЕ ИЗБОРИ!

админ
РОДИНА МАКЕДОНИЈА ГИ ИЗВЕСТИ АМБАСАДИТЕ НА РУСИЈА, КИНА, САД, КАКО И ЕУ И ОБСЕ ЗА НЕЗАКОНСКИ ОРГАНИЗИРАНИТЕ ИЗБОРИ!   РОДИНА ги повика ЕУ и ОБСЕ...
Македонија Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : МУРТО И КУРТО ПО НАЛОГ НА НИВНИОТ ГАЗДА ОД КАЛЕТО УШТЕ ЕДНАШ ГО ПРЕКРШИЈА ЗАКОНОТ И УСТАВОТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

админ
  ИЗБОРИ ВО ЈУЛИ: НЕЛЕГИТИМНИ ПО ПОВЕЌЕ ОСНОВИ, ВКЛУЧИТЕЛНО И АНТИ-УСТАВНОТО ИСКЛУЧУВАЊЕ НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА ОД ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС! Прв пат во историјата на изборите во...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ПИСМО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД, ДОНАЛД ТРАМП И АМЕРИКАНСКАТА И СВЕТСКА ЈАВНОСТ

админ
ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД, ДОНАЛД ТРАМП И АМЕРИКАНСКАТА И СВЕТСКА ЈАВНОСТ (Јавно обраќање и документ кој е пратен на електронската пошта на Белата Куќа, адресирано...
Политика Свет

Американските милијардери станаа побогати за 565 милијарди долари за време на пандемијата

админ
Богатството на американските милијардери, вклучително и сопственикот на Амазон Xеф Безос и претседателот на Фејсбук, Марк Цукерберг, се зголеми за 565 милијарди долари за време...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА СО ПОДДРШКА ДО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДОНАЛД ТРАМП И АМЕРИКАНСКИОТ НАРОД ВО ОДБРАНАТА НА НИВНИОТ СУВЕРEНИТЕТ КОЈ Е ПОД ОРГАНИЗИРАН НАПАД ОД ГЛОБАЛОФАШИСТИЧКИТЕ ТЕРОРИСТИ!

админ
РОДИНА МАКЕДОНИЈА СО ПОДДРШКА ДО АМЕРИКАНСКИОТ НАРОД ВО ОДБРАНАТА НА НИВНИОТ СУВЕРEНИТЕТ КОЈ Е ПОД ОРГАНИЗИРАН НАПАД ОД ГЛОБАЛОФАШИСТИЧКИТЕ ТЕРОРИСТИ! Родина Македонија со загриженост ги...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ПО УКРАИНА, БАРАМЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД ДА ЈА ИСПИТА ВМЕШАНОСТА НА ЏО БАЈДЕН, БАРАК ОБАМА И ЏОН КЕРИ ВО ПУЧОТ ВО МАКЕДОНИЈА

админ
БАРАМЕ ИСТРАГА И ЗА ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ ПУЧ ПО ШТОТУКУ ПОТВРДЕНОТО ГРУБО МЕШАЊЕ НА БИВШИОТ АМЕРИКАНСКИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ ЏО БАЈДЕН ВО ДРЖАВНИТЕ РАБОТИ НА УКРАИНА! Во...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ВАЛКАНА ИГРА ОКОЛУ ИЗБОРИТЕ ВО КОЈА ЗАЛОГ СЕ ГРАЃАНИТЕ

админ
БЕЗДУШНО ЛИЦИТИРААТ И СО СМРТТА ЗА СЕБИЧНИ КРАТКОРОЧНИ ПОЛИТИЧКИ И ЛИЧНИ ПРОФИТИ Денеска сме сведоци на внатрешни битки во Пржинската влада за организирање, односно неорганизирање...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ЗА СЕВЕРЏАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ ВАСКО ЃУРЧИНОВСКИ, МАКЕДОНИЈА Е “МК- СКОПЈЕ МОД”

админ
“МК- СКОПЈЕ МОД” ТАКА Е ИМЕНУВАНА ДРЖАВАТА НА НАЧАЛНИКОТ НА АРМ ГЕНЕРАЛ ВАСКО ЃУРЧИНОВСКИ Во многу наврати потенциравме и искажавме дека за РОДИНА МАКЕДОНИЈА, е...
Политика

Родина Македонија : Новите 14 дена ѓутуре вонредна состојба на нелегитимната Хунта во соработка со квази-опозицијата во време кога многу земји почнаа да се отвораат, ја покажуваат нечовечната, грозна и крвничка намера да ја доурнат Македонската економија во налудничавата трка кој повеќе да им се допадне на глобалофашистите чии слуги се и сдс и дпне.

админ
РОДИНА МАКЕДОНИЈА НЕ ЈА ПРИЗНАВА НАЈНОВАТА РАТА НА НЕ-НАУЧНО ОСНОВАНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА Новите 14 дена ѓутуре вонредна состојба на нелегитимната Хунта во соработка со квази-опозицијата...
Политика

Вулин : Пендаровски може слободно да молчи на јазикот кој никој освен Србија не му го признава

админ
Србија ќе одлучи како ќе ги реши проблемите на Косово и Метохија, а (претседателот на Северна Македонија) Пендаровски ниту некој ќе го праша ниту некој ќе...