Category : Кошарка

Кошарка

Одбивањето вакцина ме чинеше 100 милиони долари, вели суперѕвездата на НБА Кајри Ирвинг

Админ
Ѕвездата на Бруклин Нетс, Кајри Ирвинг, вели дека минатата сезона пропуштил продолжување на договорот од 100 милиони долари за четири години поради неговото противење на...
Кошарка

Скромноста е квалитет на големите, Лука Дончиќ со една изјава ја маѓепса НБА по трипл-даблот против Чикаго (ВИДЕО)

Админ
Лука Дончиќ, кошаркар на Далас, одигра нов историски натпревар во победата од 118-110 над Чикаго. Словенецот заврши со 38 поени, 11 скокови и 10 асистенции...
Кошарка

Орлите рано одлетаа : Аргентина ја надигра Србија и избори полуфинале!

Админ
  Аргентина ја предводеше 39-годишниот ветеран Луис Скола со 20 поени и одличниот играч Факундо Кампазо со 18. Аргентинската кошаркарска репрезентација е првиот полуфиналист на...
Кошарка

Легендарниот НБА кошаркар Стив Неш со пофални зборови до Словенецот Лука Дончиќ

Админ
Лука Дончиќ игра одлично во својата прва сезона во НБА-лигата, па минатата ноќ се запиша во историјата, откако израмни рекорд на легендарниот Меџик Џонсон. Дончиќ...