Category : Спорт

СпортТенис

Кралот на правото на избор за вакцинација Ѓоковиќ, го освои седмиот Вимблдон

Админ
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои третиот Грен слем тениски турнир во сезоната на Вимблдон, откако во финалето го совлада Австралиецот Ник Киргиос со 4:6,...
Спорт

Новак Ѓоковиќ им ја честиташе победата на Македонските репрезентативци(ВИДЕО)

Админ
  Најдобриот српски и светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, упати аудио честитка до македонските фудбалери за победата над Италија од 0:1. Освен честитките тој ги охрабри...
Спорт

Чешкиот претседател: Трансродовите луѓе се одвратни, ме нервираат феминистките и парадата на гордоста

Админ
Претседателот на Чешка, Милош Земан, во телевизиско интервју во неделата, повикувајќи се на неодамна усвоениот унгарски закон со кој се забранува содржина на ЛГБТИК во...
СпортФудбал

Алиоски за инцидентот со Арнаутовиќ: Не знам што ми кажа, но на крајот ги решивме несогласувањата

Админ
Македонскиот репрезентативец Езѓјан Алиоски имаше вербална „пресметка“ со австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ за време на дуелот од ЕУРО. При постигнувањето на голот, Арнаутовиќ нешто му...
СпортТенис

Познатиот Матс Виландер му симна капа на Новак:„Тој е фаворит на Вимблдон и УС Опен, тој е ужасно добар“

Админ
Новак Ѓоковиќ успеа да го освои вториот пехар на Ролан Гарос со пресврт против Стефанос Циципас. Иако губеше со 2:0 против грчкиот тенисер, успеа да...