Category : Ударна Вест

СветУдарна Вест

Русија тукушто го прифати американското барање за разговор Блинкен-Лавров

Админ
ВАШИНГТОН – Русија го прифати американското барање за средба меѓу американскиот државен секретар Ентони Блинкен и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, изјави пред...
Ударна Вест

Во Собранието усвоени заклучоците за францускиот предлог, со 68 гласови ЗА

Админ
Од присутните 68 пратеници во собраниската сала, во моментот кога информацијата за францускиот предлог беше ставена на гласање, а откако се исцрпи листата на дискутанти,...
Ударна Вест

Пејачот Ламбе Алабаковски го запалил фашистичкиот клуб „Ванчо Михаилов” во Битола?

Админ
Северџанскиот Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски на својата официјална Фејсбук страница соопшти дека е фатен сторителот кој ја потпали влезната врата на Центарот за...
Ударна Вест

УДАРНА ВЕСТ: Турција ги блокираше кандидатурите на Финска и Шведска за членство во НАТО

Админ
Турција го блокираше почетокот на преговорите во НАТО за влез на Финска и Шведска во алијансата. Ова го пренесува ДПА, повикувајќи се на извори во организацијата....
Ударна Вест

ЗАХАРОВА: ЌЕ ОДГОВОРИМЕ СООДВЕТНО НА НЕПРИЈАТЕЛСТВОТО ОД МАКЕДОНИЈА

Админ
Портпаролката на Министерството за надворешни работи на руската федерација, Марија Захарова, истакна дека ваквата одлуката на Македонија е непријателски чекор и продолжување на курсот кон...
ЗдравјеСветУдарна Вест

КРАЈ НА ВАКЦИНИТЕ?: РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА НАПРАВИЛЕ ЛЕК ПРОТИВ КОВИД, ЕФИКАСЕН ПРОТИВ СИТЕ ПОЗНАТИ ВИДОВИ!

Админ
Руските научници тврдат дека направиле лек против Ковид 19 на база на моноклонирани антитела и дека тој ќе биде најефикасното оружје на имунолошкиот систем против...
Ударна Вест

НАЈНОВА ВЕСТ : Гранатирана амбасадата на САД во Багдад

Админ
Извештаите за ракетен напад врз американската амбасада во Багдад дојдоа откако Иран вети силна одмазда за убиството на високиот воен претставник генерал Касем Сулејмани. Ракета...