Category : Ударна Вест

Здравје Свет Ударна Вест

КРАЈ НА ВАКЦИНИТЕ?: РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА НАПРАВИЛЕ ЛЕК ПРОТИВ КОВИД, ЕФИКАСЕН ПРОТИВ СИТЕ ПОЗНАТИ ВИДОВИ!

админ
Руските научници тврдат дека направиле лек против Ковид 19 на база на моноклонирани антитела и дека тој ќе биде најефикасното оружје на имунолошкиот систем против...
Ударна Вест

НАЈНОВА ВЕСТ : Гранатирана амбасадата на САД во Багдад

админ
Извештаите за ракетен напад врз американската амбасада во Багдад дојдоа откако Иран вети силна одмазда за убиството на високиот воен претставник генерал Касем Сулејмани. Ракета...