Политика

ПОЛЈАЦИТЕ ГО КРЕНАА ГЛАСОТ ПРОТИВ ПОЛИТИКАТА НА МАКРОН

Zoran Jovanchev
На 21 април во Варшава, пред Француската амбасада, полските соборци на меѓународното општествено-политичко движење „Руско-словенско обединување и преродба“ (https://t.me/DvizhenieRusov), заедно со нивните слични – настроените...
Политика

ГЕО-ДИСКУРС: Надворешно-политичкиот курс на Македонија и војните во Украина и Израел

Админ
Гостува Никола Чоневски. Тој е член на претседателството на политичката партија Родина Македонија. Исто така тој е член и на мото клубот Ноќни Волци. А...
Политика

Победата на Русија во Украина ќе го дестабилизира Балканот!?

Zoran Jovanchev
Уште една умно пореметена размисла на одродот на нашиот македонски народ, односно измеќарите на колонијалниот газда. Одејќи по патот „Еден е изборот“, поред загубата на...
Политика

Братислав Живковиќ ЕКСПЛУЗИВНО во емисијата ГЕО-ДИСКУРС

Админ
Ова е првата македонска специјализирана емисија од областа на СВЕТСКАТА ГЕО-ПОЛИТИКА. Циклусот на емисии е насловен како ГЕО-ДИСКУРС, а во оваа објава ја гледате ТРЕТАТА...
Македонија

Вечерва во КОНТРААРГУМЕНТ Мирка Велиновска – Тема, Операција Вагнер

Админ
Вечерва во емисијата КОНТРААРГУМЕНТ на јутјуб каналот Слободен Свет, гостува Мирка Велиновска – Тема, Операција Вагнер Не пропуштајте! Емисијата почнува во 21 и 30 часот....
Свет

Орбан му порача на Трамп: Вратете се, господине претседателе и донесете ни мир

Админ
УНГАРСКИОТ премиер Виктор Орбан го спореди либерализмот со „вирус“ во неговиот воведен говор на Конференцијата за политичко дејствување на конзервативците. Говорот на Орбан се фокусираше на...
Свет

Захарова изјавите на Зеленски пред МКС ги нарече глупости на наркоман

Админ
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова го коментираше говорот на украинскиот претседател Володимир Зеленски пред Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг. Со...
Регион

УШТЕ ЕДЕН ИНЦИДЕНТ ВО БЕЛГРАДСКО УЧИЛИШТЕ: Поранешна ученичка со кујнски нож повредила врсник и професорка!

Админ
Девојчето Л.И.(15) со нож ги повредило момчето А.Р.(15) и наставничката која се обидела да ја спречи. Според информациите од српските медиуми, се се случило во...
Регион

Во Грција регистрирани 1.633 несакани дејства и 63 смртни случаи како можна последица од вакцините против Ковид-19

Админ
Од спроведени над 4,4 милиони вакцинации против Ковид-19 во Грција во 2022 година, регистрирани се 1.633 сомнителни несакани дејства и 63 смртни случаи кои можеби...