Актуелно

Подољак се заблагодари на помошта од протекторатот северна за Украина – Никогаш нема да го заборавиме ова

Михајло Подољак, главниот советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, преку објава на Твитер напишана на македонски јазик се заблагодари за помошта која од протекторатот северна стигнува за Украина, за време на руската воена инвазија во оваа земја.

„Пријателот се познава во неволја. Не е важно со каква големина е твојата земја, важно е какво срцето. Многу народи денес ќе покажат повеќе храброст од половина од G20. Како Северна Македонија, која ѝ пружи помош на Украина. Ние никогаш нема да го заборавиме ова“ , напиша Подољак на Твитер.

 

Related posts

Leave a Comment