Month : November 2019

Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Имам доста гласни говори кои Трамп може да ги гледа и да се подготви за мене.Македонските политичари со кои се сретнал досега ги слушаат САД. Јас не сум политичар. Јас ја бранам Македонија.

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права на македонците од Канада,Бил Николов,во своето најново обраќање вели дека претседателот на САД , Доналд Трамп, треба...
Анализа Политика

РУСКИ НАУЧНИК ПРЕДВИДУВА СТРАШЕН КРАЈ НА АМЕРИКА: САД ги очекува граѓанска војна, пад на доларот и распад на земјата! (ВИДЕО)

админ
Рускиот академик и футуролог, проф. Д-р Игор Николаевич Панарин, предвиде пад на доларот и колапс на Соединетите држави пред две децении, а од воведувањето на...
Свет

Украина во војна сама со себе : Националистите пукаа на војската

админ
Украинските националисти пукале врз припадниците на украинската армија во близина на градот Золотја во Донбас, соопштија претставници на самопрогласената Народна Република Луганск. Пукањето наводно се...
ФБ Статуси

Љубомир Цуцуловски : Во вистинскиот живот 20 денари е цел леб додека некои надуени персони, на безочен начин лицитираат дали 80.000 или 157.000 евра, земени само како бонус, претставуваат висок износ

админ
БЕЗОЧНОСТ. Пред петнаесетина години, на „Зелено пазарче“, купував празни CD-а. Продавачот ми рече дека ако купам повеќе, ќе сум имал попуст. За 10 купени CD-а...
Свет

Приведена русинка осомничена за шпионирање во корист на Украина

админ
Според ФСБ, жената собирала тајни воени информации Окружниот суд Ленински, во кримскиот град Севастопол уапси жена осомничена за шпионажа за украинското Министерство за одбрана, изјави...
Македонија

Јанушев: Јавно го повикувам Груевски да се врати и да ја отслужи затворската казна

админ
Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев во дуел со министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски на телевизија „24“ јавно го повика Никола...
Музика

НОВАТА ПЕСНА НА СУЗАНА ЈОВЧЕВА ЗА НАШАТА РОДИНА „МАКЕДОНИЈА“ ИЗОБИЛУВА СО ИСКРЕНИ ИЗБЛИЦИ НА ПАТРИОТИЗАМ

админ
СУЗАНА ЈОВЧЕВА СО НОВА ПЕСНА „МАКЕДОНИЈА“ КОЈА ИЗОБИЛУВА СО ИСКРЕНИ ИЗБЛИЦИ НА ПАТРИОТИЗАМ Инспирација за новата песна на Сузана Јовчева е љубовта кон татковината, кон...
Свет

Италија: Откриен заговор за формирање нацистичка партија

админ
Италијанската полиција во четвртокот соопшти дека открила заговор за формирање нова нацистичка партија. Повеќе парчиња оружја беа запленети при претресите низ целата земја. Пред две...
Политика

РОДИНА : Ќе го прекинеме слугувањето на Македонија на фашизоидни УЧК терористи во кое корумпираните полтрони од СДС/ДПНЕ ја доведоа Македонија!

админ
РОДИНА ќе го Прекине Слугувањето на Македонија на Фашизоидни УЧК Терористи во кое Корумпираните Полтрони од СДС/ДПНЕ ја Доведоа Македонија! Од насловите кои овие денови...
Свет

Скандал на германската армија: Нацистичка униформа на нивниот Инстаграм профил

админ
Берлин – Сликата на униформата на Вермахт со нацистичките обележја се појави на официјалниот профил на Инстаграм на германската војска. Оние што поставија слика со...